НОВИНИ І АНОНСИ

Департамент екології та природних ресурсів

Чер

17

17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

   17 червня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами. У цей день у 1994 році в м. Париж було прийнято Конвенцію ООН про боротьбу з опустелюванням (КБО), яка сьогодні відзначає своє 25-річчя. У рамках КБО опустелювання розглядається як деградація земель під впливом будь-яких природних чи антропогенних чинників, а не утворення пустель як таких. Саме тому членами КБО є 196 країн світу, включаючи Україну.   Цього року Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами проходить під гаслом:«Вирощуємо майбутнє разом!».

   Мета цього Дня – звернути увагу людей на необхідність міжнародного співробітництва для ефективної боротьби з опустелюванням і засухою в природі. Цей процес змушує бити тривогу багатьох вчених, оскільки він загрожує навколишньому середовищу нашої планети. Опустелювання загрожує здоров’ю і благополуччю понад 1 млрд. людей.

   Виходячи з ситуації в Україні та беручи до уваги міжнародні процеси, урядом країни впродовж останніх років було прийнято ряд важливих нормативно-правових актів. Серед них Концепція боротьби з деградацією земель та опустелюванням (розпорядження Кабінету Міністрів України від 22.10.2014 № 1024), Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням (розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 № 271), створено Координаційну раду з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням (постанова Кабінету Міністрів України від 18.01.2017 № 20). Наразі опрацьовується проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

   У лютому 2019 року Верховна Рада України схвалила Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року (Закон України від 28.02.2019 №2697-VIII), до стратегічних завдань якої віднесено «забезпечення сталого використання та охорони земель, покращення стану уражених екосистем та сприяння досягненню нейтрального рівня деградації земель…».

   Питання охорони земель в умовах загострення екологічної ситуації в Україні є одним з важливих напрямків державної політики.

   Від стану землі в Україні залежить чи буде збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, та чи зможимо ми забезпечити суттєве оздоровлення екологічних умов життя українців.