НОВИНИ І АНОНСИ

Департамент екології та природних ресурсів

Чер

22

В Обухові створено ландшафтний заказник місцевого значення «Гора Педина»

   Сьогодні Київська обласна рада підтримала подання голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна та прийняла рішення, яким створено ландшафтний заказник місцевого значення «Гора Педина».

   Новостворений заказник, розташований в місті Обухів, площею 4,9998 га, та відіграє важливу роль для відновлення порушених екосистем, зокрема збереження залишків природної лучно-степової рослинності. Територія заказника відіграє має також естетичну, освітню та рекреаційну цінність – це мальовничий комплекс терас, які поєднують виразність урвищ та рівнинний ландшафт з далеким видноколом на місто Обухів.

   Слід зазначити, що територія заказника є ареалом поширення рідкісних рослин, амфібій та плазунів, що охороняються Додатком ІІ до Бернської конвенції та Рішенням Київської обласної ради від 07.02.2012 № 285-15-VII «Про затвердження Списку регіонально рідкісних, зникаючих видів рослин і грибів, які потребують охорони у Київській області та Положення до нього».

   Створення заказника ініційовано Обухівською міською радою. Наукове обґрунтування підготовлено науковими співробітниками Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного.

   «Створення заповідних об’єктів є найдієвішим методом збереження цінних та типових природних комплексів. Для нас дуже важливо, що така ініціатива виходить від органів місцевого самоврядування», – зазначив голова облдержадміністрації.