НОВИНИ І АНОНСИ

Департамент екології та природних ресурсів

Тра

19

Декларацію про відходи тепер можна подати через Єдиний портал державних послуг «Дія»

   «Дія» - онлайн-сервіс державних послуг, де все швидко, чітко й зрозуміло. В даному сервісі можна отримати послугу там і тоді, коли потрібно.

   Відповідно до статті 17 Закону України «Про відходи», суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, зобов’язані щороку подавати декларацію про відходи.

   Щоб подати декларацію про відходи необхідно визначити показник загального утворення відходів (Пзув) та показник загального обсягу оброблення чи утилізації відходів. Пзув розраховується за формулою: Пзув= 5000 х м1 + 500 х м2 + 50 х м3 + 1 х м4, де м1, м2, м3, м4 – умовні одиниці, значення яких дорівнюють кількості утворених відходів за класами небезпеки (1, 2, 3, 4 класи відповідно).

   Якщо показник Пзув не перевищує 1000 одиниць, а показник загального обсягу оброблення чи утилізації відходів не менше 50 тонн на рік, суб’єкт господарської діяльності для подачі декларації про відходи може скористатися онлайн-сервісом державних послуг «Дія».

   Для цього, в онлайн-сервісі державних послуг «Дія» необхідно зайти в розділ «Послуги» - «Навколишнє середовище» - «Декларація про відходи».

   Після чого, для отримання послуги необхідно:

1) Заповнити онлайн-форму для подання декларації за посиланням: https://e-eco.gov.ua/site/declaration.

2) Перевірити внесені дані та підписати декларацію електронним підписом (кваліфікованим електронним підписом).

3) Протягом п’яти робочих днів отримати інформацію про успішну реєстрацію чи зауваження на електронну пошту, вказану при реєстрації.