НОВИНИ І АНОНСИ

Департамент екології та природних ресурсів

Кві

08

Альтернативна енергетика

Альтернативна енергетика — наприклад, сонячна або вітрова — дає нам можливість використовувати відновлюваний природний ресурс, добування якого не шкодить навколишньому середовищу і не вимагає витрат на його вилучення, переробку, транспортування і так далі. Для отримання енергії вітру потрібна установка вітрогенератора.

Головна перевага — використання відновлюваного ресурсу, дарованого природою, який нічого не коштує. Також це екологічно чисте джерело енергії, оскільки воно практично не забруднює навколишнє середовище. А ті забруднення, які воно вносить, наприклад шумові, піддаються розрахунку та оптимізації з точки зору розміщення на місцевості. Ще одна перевага — це розподілена система генерації, тобто кілька установок в різних місцях замість однієї великої. Скажімо, якщо відбувається якась аварія, вихід з ладу одного з таких агрегатів не завдає жодних збитків при експлуатації енергосистеми. Безумовно, є і недоліки, пов'язані з тим, що все-таки це низькопотенційний ресурс, для отримання якого потрібні досить матеріаломісткі і висотні конструкції.

Однак очевидно, що напрямок вітроенергетики є дуже перспективним, адже в даний час встановлена потужність вітростанцій у світі складає понад 500 мільйонів кіловат, а щорічний приріст потужності — більше 10—15%.