НОВИНИ І АНОНСИ

Департамент екології та природних ресурсів

Лют

06

МИЛУЙТЕСЯ ДОВКІЛЛЯМ, НЕ СПРИЧИНЯЮЧИ ЙОМУ ШКОДИ!

  Сутність його полягає в акцентуванні уваги не тільки на рекреаційній діяльності, але й на характері впливу туризму на довкілля та ступені відповідальності як туристів, так і організаторів щодо збереження природного середовища.

   Водночас, милуватись природою можна не лише у недоторканих її куточках.
Відвідання парків, дендропарків, ботанічних садів також дозволить наблизитись до природи.
Запрошуємо відвідати найстаріший дендропарк Європи, який розташований у м. Біла Церква – дендропарк «Олександрія».
‼️Чим він цікавий?
•найбільший дендропарк України – площа 400,67 га;
•найстаріший дендропарк України – заснований в 1788 році. Дендропарк є найстарішою установою подібного типу не тільки в Україні, але і в Європі. На його території зростає біля 5 тис. дерев віком понад 200 років (серед них біля 700 інтродукованих).
•унікальні колекції рослин нараховують більше 2500 видів та внутрішньовидових таксонів деревних та трав’янистих рослин, серед яких найбільша в Україні колекція тису (4 вида і 22 культивара), ялівцю (4 вида і 83 культивара), старовинних сортів яблуні (117 сортів);
•діброва парку є найбільшою із старовікових (середній вік дубів 250 років, максимальний — понад 500 років) і чистою із заплавних дібров України (можливо навіть Європи) — площа 44,6 га;
•на території парку ростуть найстаріші в Україні тюльпанове дерево і сосна Веймутова, сосна чорна, модрина європейська та ін.

   Детально про дендропарк читайте на http://www.alexandria-park.com.ua/, а ще краще – відвідайте його