НОВИНИ І АНОНСИ

Департамент екології та природних ресурсів

Січ

17

13 СТАНЦІЙ МОНІТОРИНГУ ЦІЛОДОБОВО ПЕРЕВІРЯЮТЬ ЯКІСТЬ ПОВІТРЯ НА КИЇВЩИНІ

   На данний час, Департаментом проводяться спостереження за станом атмосферного повітря Київської області за допомогою 13 стаціонарних постів автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря. Стаціонарні пости здійснюють вимірювання та передачу в автоматичному режимі даних про метеорологічний стан навколишнього середовища (температура та вологість повітря, атмосферний тиск, кількість опадів, швидкість та напрям вітру, тощо), потужність еквівалентної дози гамма та рентгенівського випромінювання, а також даних про концентрацію забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, а саме:

- оксид вуглецю, діоксид сірки, діоксид азоту вимірюють пости, встановлені у містах Васильків, Бориспіль, Богуслав та Вишгород;

- оксид вуглецю, діоксид сірки, діоксид азоту, аміак, озон, сірководень та пил вимірюють пости, встановлені у містах Узин, Кагарлик та селищі Велика Димерка Броварського району;

- оксид вуглецю, діоксид сірки, оксид та діоксид азоту, озон, сірководень та пил вимірюють пости, встановлені у містах Ірпінь, Вишневе, Боярка, Обухів, Переяслав-Хмельницький та селищі Іванків.

   Також, зазначаємо, що відповідно до Переліку природоохоронних заходів на 2020, що фінансується за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища затвердженого рішенням Київської обласної ради від 19.12.2019 № 768-32-VII передбачається придбання та встановлення обладнання стаціонарних постів автоматизованої системи моніторингу атмосферного повітря у м. Бровари, м. Біла Церква, с. Підгірці Обухівського району.

   З детальною інформацією можливо ознайомитись на сайті Департаменту (http://ecology-kievoblast.com.ua) в веб-додатку «Моніторинг довкілля».